وب سایت تخصصی جراحی گوش ،حلق ، بینی ، صورت و سروگردن

دکتر علی نریمانی

دکتر نریمانی-متخصص گوش ، حلق و بینی

زیبایی بینی و صورت در یک نگاه
0.00

تعداد بازدید : 8423
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۴

 • آنچه که در مورد عمل جراحی زیبایی بینی یا صورت خود قبل از عمل باید بدانید :

لطفا موارد زیررا به دقت مطالعه,بخاطر بسپاریدودر هر مورد چنانچه ابهامی وجود داشت,سوالات خودرا مطرح نمایید:

1-در تصمیم خود مستقل باشید و این ابتکار عمل راتا پایان راه در اختیار خودداشته باشید و متأثر از پیرامون خود,در اظهار نظرهای غیر فنی, نباشید .مسئولیت این تصمیم را برای عهده بگیرید.

2-چنانچه در تصمیم خود متزلزل هستید و نیازمند اطرافیان خود در تصمیم گیری هستید و یا به سرعت از تصمیمی که گرفته اید انصراف می دهید و به دنبال شرایط ایده آل تر با اشخاص یا همکاران متعددی تماس برقرار می کنید ، باید در تصمیم خودتجدید نظر کنید.

 

3- براساس مستندات علمی افراد زیر کاندید مناسبی برای اعمال جراحی زیبایی نیستند:

 • افراد با حداقل بدشکلی و حداکثر درگیری ذهنی پیرامون آن.
 • انتظارات غیرواقع بینانه از تغییر وضعیت زندگی در ارتباط با انجام جراحی زیبائی.
 • افراد با انگیزه های مبهم ، مغشوش و سرگردان برای اعمال جراحی.
 • عدم بهبودی یا رهائی در غمگینی ، اندوه و اضطراب و باقیماندن در همان شرایط در موقعیت های بحرانی.
 • وجود روحیه عیب جوئی ومقصردانستن اطرافیان دربحرانها و احساس درماندگی در زندگی شخصی.
 • روحیه دشمنی،انتقادی،گرایشات عیب جوئی و فیگورهای خودخواهانه.
 • تاریخچه ای از ملاقات با پزشکان متعدد و عدم رضایتمندی از آنان.
 • هنگامیکه ایده آل های بیمار بادیدگاه های زیبائی شناسی پزشک در تناقض باشند.
 • نشانه های کلینیکی از ناپایداری روحی و روانی قبلی و فعلی.
 • ارائه شرح حال نادرست از سابقه بیماری و فریب و نیرنگ در مراحل آماده سازی برای عمل جراحی.
 • بیماریکه تقاضای ضمانت یا تعهد می نماید.
 • تنفر ناگهانی از بینی و یا سایر اجزای صورت بخصوص در افراد میانسال و مسن.

4- زیبائی هرگز مطلق نیست، بنابراین انتظار زیبائی مطلق پس از انجام مداخلات زیبائی اعم از جراحی یا غیرجراحی را نداشته باشید.زیبایی نسبی واین نسبیت به راحتی قابل دستیابی است.

5-در پروسیچرهای زیباسازی تمرکز بر رفع ناهماهنگی ها ومشکلات ساختاری صورت,باحفظ حداکثری عملکرد اعضا وبدون دستکاری یا مداخله غیر ضروری است.اصلاح ناهماهنگی ها و ایرادات ملموس در چهره براساس اصول زیبائی شناسی بهترین نتیجه را بدنبال خواهد داشت.

6- درخواست های خود در زمینه مداخله در زیبائی صورت را بصورت واقع بینانه ، منطقی و با توجه به هماهنگی مجموعه اجزای تشکیل دهنده صورت خود ارائه دهید و از پزشک خود که در زمینه استانداردهای زیبائی شناختی و آنالیز اجزای صورت اطلاعات کافی دارد,در این زمینه راهنمائی و کمک بگیرید.

7- بینی و یا صورت شما هرگز مشابه بینی یا صورت دیگری نخواهد شد، چون دوبینی و صورت مشابه و یا دو تکنیک جراحی مشابه در افراد مختلف وجود ندارد.

8- خصوصیات شخصیتی خود را خوب بشناسید، ممکن است شما بسیار سختگیر ، نکته سنج، حساس و یا زود رنج باشید,اعتماد به نفس پائینی داشته باشید ، مضطرب و یا شکننده بوده و به همین دلایل تاثیر پذیرتر و در نتیجه آسیب پذیرتر از سایرین در مواجهه با قضاوت های اجتماعی معمول باشید، هرکدام از این ویژگیها فرآیند درمان شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

9- انتظارات خود را پس از تعدیل,متناسب با ویژگیهای شخصیتی منحصر به فرد خود,تنظیم و به پزشک خود ارائه دهید.وجود خصوصیاتی مشابه را در پزشک خود جستجو و شناسائی کنید. جمع بندی این اطلاعات برای شما قبل از عمل یا هر اقدام زیبائی دیگر اطمینان خاطر و اعتماد و پس از عمل جراحی نیز پذیرش بهتر تغییرات اعمال شده را بدنبال خواهد داشت.

10- عوارض احتمالی و غیراحتمالی اعمال جراحی ومداخلات درمانی را آگاهانه دریافت و  بپذیرید، بخاطر داشته باشید در بهترین استانداردهای بین المللی هم بروز بعضی عوارض داروئی ، پزشکی و جراحی امکان پذیر است.

11- در یک عمل جراحی زیبائی,رسیدن به نتیجه آرمانی و مورد رضایت طرفین بطور کامل امکانپذیر نیست,نتیجه عمل جراحی به فاکتورهای مختلفی از جمله پوست بیمار، سن بیمار ، سوابق پزشکی بیمار و سابقه داروئی وی دارد که در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین نتیجه عمل نه قابل مقایسه باافراد دیگر خواهد بود و نه قابل تعمیم به سایرین.

12- چنانچه از افرادی محسوب می شوید که استانداردهای بالایی برای زیبائی خود قائلند و بصورت وسواس گونه با مشکلات ریز,جزئی و نامحسوس درگیر هستند,باید به خاطر داشته باشید ممکن است عمل جراحی روحیه انتقادی شمارا تشدید کندونتیجه عمل جراحی,حتی در بهترین شرایط,موجب نارضایتی شما گردد.

13-تورم,تغییروشکل گیری کامل تمامی مداخلات پس از جراحی حداقل یکسال طول خواهد کشید,بنابراین باید شکیبایی را تمرین کنید وصبورانه منتظر نتیجه عمل جراحی خود در بلند مدت باشید.

14-لازمه رسیدن به یک نتیجه قابل قبول در جراحی شما,تامل دقیق در تمامی بندهای این دستورالعمل بوده وما نیز با تمام وجود پس از اطمینان از آگاهی کامل شما,خودرا ملزم ومتعهد رسیدن به ایده های قبل از عمل شما میدانیم واز هیچ کوششی برای تامین بهترین شرایط ممکن دریغ نخواهیم کرد.

15-ما اعتماد شمارا ارج می نهیم وبسیار مهم تلقی میکنیم وآن را بهترین وبالاترین سرمایه برای خود میدانیم.به دوستی با شما میبالیم وبهترین ها را در لحظه لحظه زندگی برای شما آرزومندیم.

منبع :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال

کلیه حقوق سایت برای دکتر علی نریمانی - جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی و سروگردن ( جراحی زیبایی بینی و صورت ) محفوظ می باشد.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت جهان پرداز طب (نسخه 1.8.01)